CECHOWNIA Pracownia architektury Aleksandra Grzonka

AKTUALNOŚCI

Nowe miejsce

Chorzów, ulica Stalowa 18. To pod tym adresem od teraz będą powstawać wszystkie projekty, to te ściany będą otaczać dzielnie pracujący zespół. Dotarcie do tego miejsca nie było proste i nie odbyło się bez przeszkód, ale ostatecznie Stalowa 18 może zostać określona jako oficjalny adres Cechowni.

Zwycięska praca w konkursie „Projekt dobrze ułożony” zorganizowanym przez firmę Bruk Modern Line została wyłoniona. Sędziowanie w konkursach projektowych nie jest łatwym zadaniem. Wzbudza wiele dyskusji i kontrowersji, ale przy tak jednomyślnym składzie jak w tym przypadku ta praca zamienia się w niezwykle pozytywne i inspirujące wspólne doświadczenie. Sama ocena projektów stworzonych przez innych architektów daje natomiast możliwość spojrzenia na swoje działanie projektowe z innej perspektywy, co było kształcącym doświadczeniem dla zespołu Cechowni.

10 lat w firmie

W Cechowni świętujemy! W tym miesiącu w Cechowni celebrujemy 10 lat wspólnej pracy z Agnieszką Czepiec. Zaangażowanie jak i wsparcie które jej osoba wnosi do firmy są niezastąpione i zasługują na specjalne podziękowania. Liczymy na więcej lat owocnej pracy razem.

W bydgoskich Młynach Rothera została uroczyście otwarta wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”. To stała ekspozycja, którą Cechownia współprojektowała z pracownią Wzorro Design. Tematyka wystawy nawiązuje do kwestii wody, nie tylko jej aspektu geograficznego ale również do udziału tego żywiołu w kreowaniu historii mieszkańców Bydgoszczy na przestrzeni ostatnich 170 lat.

W ostatni weekend zostało otwarte Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach, przy powstawaniu którego Cechownia była odpowiedzialna za opracowanie projektu koncepcyjnego wystawy. 


Motywem przewodnim ekspozycji jest FAKE NEWS. Za pomocą zastosowanych rozwiązań akustycznych, wzrokowych i haptycznych uzmysławiamy, jaki wpływ na nasze życie ma celowo zniekształcona informacja. 

Na koniec wakacji, w poniedziałkowy poranek mamy w Cechowni projektową burzę mózgów oraz przegląd prasy. W ostatnim numerze STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE polecamy artykuł poświęcony pracy zespołu Cechowni nad projektem stacji benzynowej Dyskont Paliwowy w Kątach Wrocławskich. To zwycięski projekt pod kierownictwem Agnieszki Czepiec, na najlepszą Stację Benzynową roku 2022. 
 

Polecamy również wywiad z naszym Klientem Robertem Zarzecki, prezesem Citronex Trans Energy, jednocześnie dziękując za zaangażowanie nas w ten projekt.